domenica 26 maggio 2013

Bruksel po vij

Njoftim:Ky post mund te jete i merzitshem....mos e lexoni :PPo te thash pra qe do merzitesh!!!
Ok une te njoftova :P"Mirmbremaaa te dashura mikesha,po filloj kete post me dicka shume ndryshe e ska te bej fare as me makeupin as me ndonje outfit,sonte po bej gati valixhet per nje mini udhetim studimor.Behet fjale per nje seminar i cili zhvillohet ne Bruksel prane Parlamentit Europian,Komisionit Eu,European Youth Forum,ne te cilin bejn pjese edhe te rinj qe perfaqesojne Shqiperine :) ....me nje fjale prane istituzioneve europiane.Ky seminar na ben te mundur qe te njohim me mire dhe me nga afer keto istituzione te cilat deri tani i kemi studiuar vetem neper libra!!E di shume nga ju mund mos tju interesoj por hejj ku i dihet....mund te hyjme edhe neve ne BE ndonje dite (ma ha mendja pas 20 vjetesh ) prandaj pse jo...sado pak mund te informohemi -  se per cfare punojne keto istituzione?-me cfare merren?...fundja eshte dhe e ardhmja jone,te mesojme se - cfare investimesh jane ne akt prsh per punesimin e te rinjve? - per krizen qe ka perfshire te gjithe boten?! Per papunesin etj etj pikat nuk mbarohen.Mua mu dha kjo mundesi dhe e kapa ne ajer :D,neve do te jemi drejt per se drejti ne kontakt me perfaqesuesit e ketyre istituzioneve dhe do kemi mundesine e madhe ti bejme pyetjet qe permenda me lart.Tani kam une dy pyetje per ju ;) :
1- A mendoni,duke pare rrethanat e sotme,qe Shqiperia eshte gati qe te hyje ne BE?!Pse jo dhe pse po??Futja ne BE eshte nje avantazh apo disavantazh sipas jush?
2-Po sikur te bej nje mini vlog??Do ju duket interesante apo kot ta le fare?!!
Pres komentet tuaja...e di qe jeni te zgjuar ;) dhe do te me perrgjigjeni!!It's our future ;) "Ok tani mbarova me kete post demotivues :P flm qe patet durim ta lexonit,po une nje halle kisha pervec BE....shqetesim shume i madh :( smi nxe valixhja rrobat....si i behet hallit???po pse eshte kaq stresuese kur udheton :P....Dua te marre me vete gjithe garderoben,nejse u pa kjo pune i hipi siper dhe ja u mbyll valixhja heheh
Degjohemi se shpejtiiiii kiss for all of u <3
  

sabato 25 maggio 2013

SOS:Ombretti distrutti??Ecco la soluzione - Tone sysh cope cope??!!Ja si i behet hallit ;)

Ciao mie care :)!!
Finalmente ho deciso di aggiornare il blog dopo tanto tempo.Qui postero tutte lo novità riguardo al makeup dandovi maggiori info dettagliate. In questo blog metterò anche tanti outfit per tutte le ragazze che mi seguono e che amano il mondo del fashion e della moda. Per le ragazze che non sono iscritte sul mio canale youtube  https://www.youtube.com/user/InspiredMakeUpAlb o sulla pagina FB https://www.facebook.com/inspiredmakeup vi invito a farlo se non volete perdere i prossimi video e se no postero qui le ultime novità per voi amanti del blog ;)!!
Inizio questo post con l'ultimo video che ho realizzato.Avete presente quando avete appena comprato un ombretto e vi cade 5 min dopo??!!!!Che rabbia vero...sapete quante volte mi sono mangiata le dita hihi :P cmq ho scoperto un ottimo rimedio per ricompattare gli ombretti,basta un po di alcool e tutto ritorna come prima ;) !!Avevo tanti ombretti rovinati e mi dispiaceva buttarli ma con questo rimedio ho trovato la soluzione.Se pensate che l'alcool sia dannoso in questo caso no perché non solo evapora ma anche disinfetta dai batteri accumulati nel tempo.Ho iniziato a esperimentare con alcuni ombretti e woow contentissima gli ombretti si sono solidificati e ho risparmiato a non buttarli.Per questo motivo ho deciso di condividere questa scoperta con voi perché immagino non sia l'unica a cui sia successo questa cosa :) ed ecco il perché di questo video http://www.youtube.com/watch?v=thhXjqV0nec
Spero vi sia utile e vi auguro buon weekend e buona visione naturalmente ;)
Un bacio Alda

Pershendetje te dashura mikesha :)!!Me ne fund vendosa ta rihap blogun pas nje kohe shume te gjate.Ketu do te postoj te rejat me te fundit te makeup-it ...sepse dua te jap me shume informazione te detajuara.Ne kete blog do te te kete dhe  shume outfite per te gjitha vajzat qe me ndjekin dhe u pelqen bota e fashion-it dhe modes.Gjithashtu dhe per vajzat qe nuk jane regjistruar ne youtube apo ne faqen time ne fb do te postoj  videot e reja ketu ne menyre qe ti shikojne edhe ato qe u pelqen me shume blogu ;).

E filloj kete post me videon e fundit qe kam realizuar.Ne fakt kjo ide lindi nga deshperimi sepse kisha shume tone sysh te preferuara dhe disa te sapo blera qe me ishin copetuar dhe me vinte shume keq ti hidhja dhe keshtu duke bere disa kerkime zbulova se mund ti rigjalleroja tonet e mia nepermjet alcoolit....dhe duke qene se ky i fundit nuk rezulton i demshen per syte sepse avullon shume shpejt dizinfekton nga bakteret,fillova te eksperimentoja me disa ngjyra....so happy :D....ngela shume shume e kenaqur,tonet u solidifikuan shume mire dhe une nuk i humba ;).Kete gje vendosa ta ndaja me ju sepse besoj se te gjitha vajzave u ndodh shume shpesh ;) dhe ja pse-ja e videos.

http://www.youtube.com/watch?v=thhXjqV0nec


Ju ftoj ta ndiqni per te mesuar se si ti rikthejme tonet e prishura ne gjendjen e tyre te meparshme...a lot of kisses :* kalofshi sa me bukur kete weekend!!
Alda